ART INDEX POP-UP GALLERY

2—5/9 na adrese Újezd 11, Praha 5, Malá Strana.

Na jednom místě, v negalerijním prostoru, najdete díla od 44 českých autorů, kteří patří mezi 100 nejviditelnějších současných umělců a umělkyň, jejichž působení na umělecké scéně mapuje žebříček J&T BANKA ART INDEX. Ten vznikl s ambicí pomoci širší veřejnosti, sběratelům, investorům a milovníkům umění zorientovat se na současné české umělecké scéně.

Podobný cíl si klade i J&T BANKA ART INDEX POP-UP. Pod 1 střechou, v 6 bytech, během 4 dnů si tak můžete prohlédnout celou škálu přístupů k umění dneška. Objevit autory a autorky, jejichž díla s vámi budou rezonovat, i ty, kteří ve vás probudí touhu diskutovat. Najdete zde díla, která vás rozesmějí i naštvou, se kterými budete souznít i nesouhlasit, která budou lahodit vašemu oku nebo vás naopak provokovat. Všechna však mají schopnost vás obohatit, když jim dáte šanci. A obohatit mohou nejen vaši mysl při pohledu a uvažování o nich, ale i vaše vlastní domovy. Všechna díla jsou dostupná ke koupi. V J&T BANCE totiž věříme, že originální umělecká díla mohou dodávat našim příbytkům duši, a chceme vám pomoci objevit ta, která nejlépe podtrhnout vaši vlastní osobnost.

V 6 bytech, ve kterých se letošní J&T BANKA ART INDEX POP-UP nachází, tak objevíte 6 různých přístupů ke sbírání umění, k vytváření interiérů, které odrážejí různé osobnosti a jejich odlišné přístupy k životu. Ve spolupráci s našimi partnery – parfémovým domem PIGMENTARIUM a společností KONSEPTI jsme jednotlivým bytům vdechli duši i prostřednictvím vůní, které vznikly na míru přímo pro jednotlivé sbírky, a designovým nábytkem, který dotváří dojem originálních soukromých prostor. Nechte se inspirovat. Nebojte se kombinovat rozličná umělecká média, různorodé motivy a náměty, rozmanité materiály. Nemějte strach pustit si do života pohled za oponu světa tak, jak jej běžně známe, a rozšiřte si své obzory.

Všechny výstavy