Jakub Hošek absolvoval malířskou školu Vladimíra Skrepla na AVU v Praze. Jeho malba i užitá grafika se doplňuje s životním stylem. Dalo by se říci, že působí stejně křehkým a zároveň sofistikovaně vyšinutým způsobem jako jeho image.
Hošek je nejen umělcem, ale také kulturním aktivistou, DJem, organizátorem výstav, koncertů, nebo hudebního festivalu Creepy Teepee. Od září 2003 provozuje v Praze multifunkční prostor a galerii A.M.180, platformu pro kontakt mezi nezávislou hudební scénou a současnou výtvarnou scénou.
Ve své tvorbě je proto Hošek silně inspirován grafickým designem vinylů, skejtových desek a celkovou estetikou subkultur, jako je skateboarding, punk nebo graffiti, pojících se s liberálním myšlením a s hodnotami pospolitosti a komunitnosti.
Co se týče formálního jazyka jeho maleb, Hošek si drží svůj rozeznatelný a autentický styl založený na používání šablon, kombinuje zdánlivě expresivní „kaligrafii“ s dokonale chladnou „designérskou“ technikou a často pracuje i s prostorovou dimenzí obrazů. Plátna napíná na široké rámy, umožňující malířsky pojednat i boky obrazů a malby pak často přerůstají v nástěnné objekty či malované „sokly“.
Postupem času jeho díla procházejí určitými změnami. Prořídlo zobrazení explicitních motivů násilí (jako uřezané ruce a nože) a Hošek se přiklonil k náznakovější podobě sublimace temnoty a k abstrahovanějším motivům. Ostrost hrotů nože vystřídala ostrost abstraktních znaků odkazujících k formám metalových logotypů, které písmena často přetvářejí do propletených, ostrých a trnitých shluků kořenů nebo větviček. Tyto fragmenty používané v aktuální tvorbě mají velice často podobu chaotických linek těkajících v jakési křeči.