O nás

Vítejte na stránkách Artefinu, platformy, která si klade za cíl propojit kvalitní současné umělce s lidmi, kteří by si cestu k nim jinak hledali obtížněji. Naší snahou je rozptýlit veškeré obavy z případného nákupu uměleckého díla a cestu k jeho pořízení co nejvíc zjednodušit.

V našem depozitáři a showroomu si můžete na ploše 460 m2 vybrat z více než 800 uměleckých děl různých autorů. Každému zájemci věnujeme dostatek času k osobním konzultacím, umožníme přímé jednání s umělci a případně i výběr dalších děl z jejich ateliérů. Navíc můžeme nabídnout financování nákupu formou splátek, a to jak pro podnikatele, tak i koncové zákazníky.

Věříme, že touto cestou dokážeme zpřístupnit svět současného umění komukoliv, kdo uvažuje o jeho koupi ať už jako o dobré investici, nebo jen pro radost. Přesvědčíme vás že umění není jen pro bohaté nebo vyvolené, a cesta k pořízení kvalitního originálu může být mnohem jednodušší, než se na první pohled zdá.

 

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Proč investovat do umění

Důvodů, proč investovat do nákupu uměleckých děl, je mnoho. Předně je to skutečnost, že správně vybraný artefakt postupem času spolehlivě nabývá na hodnotě. Při systematickém budování sbírky je pro mnohé sběratele stejně důležitá (a často důležitější) možnost proniknout do specifického světa umění plného emocí a originálních myšlenek, který se většinou stane jejich obrovským koníčkem. Navíc interiér bytu nebo firemních prostor doplněný vhodně zvoleným originálem působí dojmem exkluzivity, výjimečnosti a dává signál o kulturním přesahu majitele. Každý sběratelský projekt může mít jiný cíl: někdo se věnuje jedinému žánru či jednomu autorovi či škole, jiný sbírá chronologicky. Sbírka se může orientovat na ověřené autory (mají své ukotvení v dějinách umění, jejich díla jsou zařazena do důležitých sbírek i do klasifikačních žebříčků). S pomocí odborníků je ovšem snadné investovat i rizikově – do uměleckých děl mladších umělců, jejichž cenový nárůst může být velmi rychlý.

Umělecké sbírky, ať už veřejné nebo privátní, obsahují trvalé a neměnné hodnoty. Každý už ví, že umění je originální komodita a její vlastník tak má výhradní privilegia. Ta spočívají v jedinečnosti každého uměleckého díla poskytovat své poselství a krásu. Každá umělecká sbírka je navíc nesmrtelná.

Investice do umění je v každé době dobrou investicí. Jde o historicky prověřenou skutečnost, jejíž rating stvrzují samotné dějiny umění. Právě umění je také nejdůležitější a stále se zhodnocující stopou lidstva – nejen finančně, ale i esteticky a eticky.

Nahlédněte s námi do ateliérů úspěšných českých umělců a nechte se unést jejich atmosférou.

Vydejte se s námi na cestu od krásy k investici ….

Lenka Lindaurová, René Rohan, Michal Bařina

Co nabízíme

Získejte vždy aktuální informace ohledně nových děl

Přihlásit k odběru


Partneři

Artlist
Artex Art Services
Art Index J&T banka
Lenka Lindaurová
Global Marketing, s.r.o.
Essox

Více o partnerech

Mediální partneři

Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR
Unikátní informační portál pro odbornou i laickou veřejnost zaměřený na současné umění
ArtMap – rozcestník současného umění
Martin Fryč – Webové stránky milovníka umění mapující současnou uměleckou scénu a výstavy v Praze obecně
Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG)
Víme kam zajít v Praze i jinde

Zpět na úvodní stranu